Keiu Kuresaar

Jõgisoo ja Koppelmaa külade avatud külaväravate päev 31.05.2015

Uncategorized

Comments Closed


Share this post
Õlimaal maastik Valingu jõgisoo aila küla kivikurv oil painting 50x70 landscape Keiu Kuresaar

Kivikurv Saue vallas Aila külas. 50 x 70 cm õlimaal lõuendil. 2015 Keiu Kuresaar

Mind kutsuti osalema oma maalide näitusega Jõgisoo ja Koppelmaa avatud külaväravate päeval 31.mail 2015. Võtsin kutse suurima heameelega vastu.

Olen Saue vallas asuvate Jõgisoo ja Aila ja Valingu külaga olnud seotud üle 40 aasta, sest täpselt nii kaua on mu vanematel olnud Aila külas talu. Endine Koka, nüüdne Kuresaare mesinikutalu. Kuigi olen nüüd juba 14 aastat Saue linnas elanud, siis peaaegu kogu lapsepõlv ja noorus on möödunud mööda kohalikke põlde ja metsatukki uitades. Oma truu koeraga olen 10 aastat iga päev mööda Sihi teed Keila jõe äärde Koolmele läinud – sest üle kõige armastas mu koer Lota ujuda. Eelkõige oli koer muidugi hea kamraad, kellega mööda metsi, põlde ja jõeäärt kolada. Nii palju kui võsa ja kraavid lubasid, olen mööda Keila jõge allavoolu jalutanud ja palju romantilisi ning maalilisi kohti avastanud. Nüüd kavatsen kõik need tuhandeid mälestusi täis kohad oma maalidele jäädvustada.

Huvitav on see, et ma ei tunne siiski kuigi palju kohalikke elanikke.
Tahaksin nüüd hea meelega tutvuda kõigi kohalike elanike ja maaomanikega, sest oma retkedel olen kohanud sageli ka tõkestatud teid ja radu ning hoiatavaid keelumärke ning ägedaid koeri. Tahan kõigile teada anda, et kolistan ja kondan mööda kohalikke põlde, teid ja jõeäärt ainult heade kavatsustega, – et ka meie ümbruse maastikud – armsad puud, kraavid, teed ja maamärgid, saaksid maalidena jäädvustatud.