Keiu Kuresaar

Akvarellitud etüüdid Teenuse jõe maastikuga

Uncategorized

3 Comments


Share this post

akvarell watercolor landscape maastik river Teenuse jõgi 4 Keiu KuresaarNeed akvarellid on maalitud fotode abil, st olen kasutanud mitut fotot, et luua enda jaoks meeldiv kompositsioon. Kui tekib tahtmine midagi muuta, siis kui tegemist oleks õli või pastelliga, siis saaks korrektuure teha kustutades, ära pühkides. Akrüülvärvi puhul aitaks üle värvimine. Akvarell aga on väga kapriisne meedium ja kõik, mis kord paberile pandud, sinna ka jääb. Värvi võib küll proovida uuesti ära võtta, aga siin käituvad erinevad paberid erinevalt ja antud paber ei taha värvi enam tagasi anda.

Seega, kui akvarellitud töös midagi muuta tahad, siis tuleb teha uus akvarell. Nii sündis neid Teenuse jõe maastikke neli. Aga need ei pruugi viimasteks jääda, sest mu sees on veel katsetamist vajavaid kompositsioone.

Üldiselt on tendents selline, et esimesse pilti paned liiga palju informatsiooni. Siis järgmist natuke lihtsustad. Siis lihtsustad veel. Ja veel. Lõpuks võib välja tulla abstraktsioon.  Teenuse jõega pole ma veel sinna välja jõudnud. Võibolla kunagi.

akvarell watercolor landscape maastik river Teenuse jõgi 3 Keiu KuresaarÜks väga oluline asi maalide või joonistuste puhul on need materjalid, millega töötad. See on kohe nii oluline, et nii mõnigi võib loobuda kunsti tegemisest juba lapsepõlves, sest need vahendid, mis talle kätte on antud, on lihtsalt niiii kehvad. Või siis ei sobi talle. Mäletan siinkohal selgelt iseenda frustratsiooni, kui lapsena pidin maalima kehvade akvarellidega pigmendi mõttes, need olid lihtsalt nii heledad. Aga üks akvarellmaal vajab nii heledaid ja läbipaistavid, aga ka kontrastseid, tumedaid alasid. Teiseks ajasid mind lausa nutma need jubedad haralised pintslid, millega oli võimatu mingit täpset joont teha. Aga ma ju tahtsin.

No ja nüüd ma olen siis nii targaks saanud, et tean, materjal loeb. See olgu teadmiseks ka igale lapsevanemale – kui teie laps vähegi kunsti vastu huvi tunneb ja te tahate seda süvendada, siis muretsega talle korralikud ja talle sobivad vahendid. Olen nüüd saanud endale soetada kvaliteetsed kunstnikele mõeldud kunstimaterjalid – pintslid, värvid jne. Neid saab nüüd igaüks poest osta. Minu lapsepõlves nii ei olnud. Siis said kvaliteetseid (no suht-koht) kunstnikele mõeldud materjale osta ainult kunstnike liidu liikmekaarti omavad isikud ühest kindlast poest.

akvarell watercolor landscape maastik river Teenuse jõgi 2 Keiu KuresaarMaterjalid osas toimub lõputu katsetamine ja aretamine. Peab palju töid tegema ja erinevaid pintsleid, värve ja pabereid/ lõuendeid kasutama, et ära tunda see meedium, mis laseb sul vabalt ennast väljendada.

Antud akvarellipaber mulle eriti ei meeldi. Ometi on tegu 300 gsm Grain Fin Cold Pressed NOT paberiga. Ja mulle lihtsalt ei meeldi see tekstuur ja viis, kuidas värv seal peal liigub. Aga minu arust on raskused ainult selleks, et neid võita. Seega ma sunnin ennast selle paberiga töötama, katsetama erinevaid pintsleid ja tehnikaid. Heitsin kõrvale oma kõige kvaliteetsema ja kallima Kolinsky (kolonokki sabakarvadest) pintsli ja võtsin kõige jubadama haralisema maalripintsli. Praegu peab ütlema, et olen nende tööde tulemusega rahul ja arendan edasi oma virtuoossust selle paberi peal.

Kõik siinnähtavad akvarellmaalid on A3 formaadis, st 30 x 42 cm.

 

akvarell watercolor landscape maastik river Teenuse jõgi 1 Keiu Kuresaar