Keiu Kuresaar

Akvarellidega maalitud jõulukaardid 2014

Uncategorized

Comments Closed


Share this post

akvarell watercolor post cards postkaardid seasons greeting 2014     christmas Keiu Kuresaar

Jõulukaartide valmistamine on üks viis luua jõulumeeleolu iseendas. Detsembri alguses tunnen vajadust kujutada maalidel lund, talve ja seda lapsepõlvest tuttavat maagilist jõulumeeleolu. Aastad on mind õpetanud, et see meeleolu tuleb endas ise esile kutsuda.

Jõulukaartide tegemist alustan meediumi valikust. See aasta tundsin, et tahan neid teha akvarellidega. Siis asun kavandeid tegema. Siin on mitu kriteeriumit, millele kaardi kavand peab vastama. Esiteks, tegu on võrdlemisi väikese pinnaga (10 x 10 cm), millele peab minu talvine maastikumaal ära mahtuma. Teiseks, ühe kaardi tegemiseks kuluv aega peab olema mõistlik. Kolmandaks, see kaart peab mulle meeldima ja minus jõulumeeleolu tekitama.

2014 aasta jõulukaarte disainides arvestasin ka kliendi soovidega – jõulumaastik erksates toonides. Jõudsin erinevaid talvemaastikke akvarellidega maalides lõpuks virmalisteni talvemaastikus. Nii on mu 2014 jõulukaartide peamine teema virmalised ehk aurora borealis (Nordic Lights). Jõulumeeleolu on lisamas lumehelbed ja sätendav lumi.

Pakin alati oma jõulukaardid pidulikult ära, et saajaid pakki avades üllatada ja rõõmustada.
Kui saatsin valmis jõulukaardid kliendile postiga ära, siis jäin väikse ärevusega ootama reaktsiooni. Ka Eesti Post ületas ennast ja viis kaardid kliendile kohale ühe päevaga ning kaardid meeldisid kliendile väga. Tegin sama kliendiga koostööd ka eelmine aasta ja tõeliselt hea meel oli järjekordset tellimust saada. Mul on hea meel, kui saan oma kunstiteostega teistele rõõmu valmistada.

Iga jõulukaart on teisest erinev originaalne väike maal, mille võib selle saaja ära raamida ja nautida igal jõuluajal selle maagilist mõju tuua vaatajani jõulumeeleolu.

akvarell watercolor post cards postkaardid seasons greeting 2014    christmas Keiu Kuresaar

akvarell watercolor post cards postkaardid seasons greeting 2014   christmas Keiu Kuresaar

akvarell watercolor post cards postkaardid seasons greeting 2014  christmas Keiu Kuresaar

akvarell watercolor post cards postkaardid seasons greeting 2014 christmas Keiu Kuresaar